Upozornenie
sk hu

Stránky, na ktoré sa chystáte vstúpiť, obsahujú informácie určené len pre odbornú verejnosť v oblasti zbraní a streliva.
Vyhlasujem, že som držiteľom zbrojného preukazu alebo zbrojnej licencie.

sk hu

Doprava a platba

Slovensko Maďarsko Česko
Slovenská pošta 5 €- dobierka Dodanie do 48 hodín od odoslania zásielky. - -
Kuriérska služba In Time s.r.o. - 8 €- dobierka Dodanie do 96 hodín od odoslania zásielky. Platba v maďarských forintoch. 8 €- dobierka Dodanie do 96 hodín od odoslania zásielky. Platba v českých korunách.
Kuriérska služba Slovak Parcel Servis s.r.o. 8 €- dobierka Dodanie do 24 hodín od odoslania zásielky. - -
Osobný odber na predajni v Dunajskej Strede bezplatne bezplatne bezplatne

Ďalšie informácie:

Pri dodaní tovaru do iného členského štátu EÚ pre odberateľa, ktorý je zahraničným platcom DPH v členskom štáte EÚ sa dodanie tovaru účtuje bez DPH. V takomto prípade nás kontaktujte emailom pre správne vystavenie dokladov.

Pri osobnom odbere v predajni je možné realizovať platbu v hotovosti v eurách (€) alebo bezhotovostne platobnou kartou.

Platba za tovar bude realizovaná vyplatením dobierky na pošte resp. doručujúcemu kuriérovi. Platba sa uskutoční v eurách (Slovensko), v maďarských forintoch (Maďarsko) alebo v českých korunách (Česko).

Predávajúci je povinný objednávku kupujúceho splniť a tovar dodať kupujúcemu v lehote do 5 dní. V prípade tovaru, ktorý je momentálne vypredaný, Vás budeme kontaktovať a dohodneme sa na spoločnom postupe. Potvrdenie objednávky dostanete krátko po odoslaní objednávky. V prípade prekročenia dodacej doby alebo jej zmeny, Vás budeme kontaktovať a dohodneme s Vami ďalší postup.

Predávajúci spolu s tovarom zákazníkovi doručí i daňový doklad – blok/faktúru a záručný list výrobcu (ak ho výrobca tovaru poskytuje).

PREDAJ ZBRANÍ A STRELIVA

S poukazom na § 14a ods. 1 zákona č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive nie je možný predaj na diaľku (uzatvorenie zmluvy na diaľku), ktorej predmetom je nákup a predaj zbrane kategórie A, kategórie B, kategórie C, alebo streliva do týchto zbraní, expanznej zbrane, zbrane, ktorá bola znehodnotená zo zbrane kategórie A, kategórie B a kategórie C, a zbrane kategórie D uvedenej v § 7 ods. 1 písm. l) zákona č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive, okrem prípadu uzatvárania zmluvy na diaľku držiteľom zbrojnej licencie, ktorej predmetom je nákup alebo predaj zbrane, streliva, hlavných častí alebo súčastí zbrane, len s iným držiteľom zbrojnej licencie alebo inou osobou, ktorá je oprávnená v rámci svojej podnikateľskej činnosti na nákup a predaj zbraní a streliva. Predaj zbraní a streliva kategórií B a C je možný len osobne v predajni, držiteľovi príslušnej skupina zbrojného preukazu (pri strelive aj preukaz zbrane). Pri nákupe zbraní kategórie B je potrebné predložiť nákupné povolenie, zbrojný preukaz a občiansky preukaz. Pri nákupe zbraní kategórie C je potrebné predložiť zbrojný preukaz a občiansky preukaz.

Predaj na diaľku prostredníctvom webstránky www.nepo.sk je možný len u zbraní a streliva kategórie D - vzduchovky, vzduchové pištole, flobertky a strelivo do týchto zbraní. U plynových a jatočných pištolí (a streliva do týchto zbraní) je možný len osobný odber. Do vlastníctva ich môže nadobudnúť osoba staršia ako 18 rokov bez nutnosti registrovať zbraň na polícii. Tieto zbrane je možné zakúpiť len osobne v predajni predávajúceho. Pri nákupe týchto zbraní je potrebné predložiť občiansky preukaz.